Kontakta oss

Behöver du komma i kontakt med Sollerö skola? Här hittar du kontaktuppgifter till administrativ personal i kontaktkorten som ligger i botten av sidan.

Övrig personal

Här hittar du kontaktuppgifter till personal som jobbar på Sollerö skola F-6.

Roll

Namn

E-post

Rektor

Cayenne Cranning

cayenne.cranning@mora.se

Lärare f-klass

Star Anneli Andersson

star-anneli.andersson@mora.se

Lärare åk 1

Karin Ahlström

karin-m.ahlstrom@mora.se

Lärare åk 2

Madeleine Eriksson

madeleine.eriksson1@mora.se

Lärare åk 3

Elin Silfverlin

elin.silfverlin@mora.se

Lärare åk 3

Lena Andersson Svensson

lena.anderssonsvensson@mora.se

Lärare åk 4/SO åk 4-6

Catarina Johansson

catarina.johansson@mora.se

Lärare åk 5/NO åk 4-6

Marit Björn

marit.bjorn@mora.se

Lärare åk 6/ Eng. åk 4-6

Marina Resgård

marina.resgard@mora.se

Lärare åk 6

Ericha Ung

ericha.ung@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Jamie Calder

jamie.calder@mora.se

Lärare textilslöjd

Ann-Christin Brunell Ung

ann-christin.brunell-ungh@mora.se

Lärare trä- och metallslöjd

Tony Pettersson

tony.pettersson@mora.se

Lärare bild åk 4-6/Studion

Måns Jönsson

mans.jansson@mora.se

Lärare musik åk 4-6

Anna Kallin

anna.kallin@mora.se

Speciallärare

Eva Böhlmark

eva.bohlmark@mora.se

Lärare fritids

Marie Estéen

marie.esteen@mora.se

Lärare fritids

Stina Matsson

stina.matsson@mora.se

Lärare fritids

Isac Olsson

isac.olsson@mora.se


Senast uppdaterad: 9 januari 2024