Kontakta oss

Behöver du komma i kontakt med Utmelandsskolan? Här hittar du kontaktuppgifter till administrativ personal i kontaktkorten som ligger i botten av sidan.

Övrig personal

För övrig personal, gå till följande sidor (under uppbyggnad).

Personal på Utmelandsskolan

Roll

Namn

E-post

Lärare åk 1

Merlijn Scheperboer

merlijn.scheperboer@mora.se

Lärare åk 2

Carina Gustavsson Sandgren

carina.sandgren-gustafson@mora.se

Lärare åk 2

Maha Taha

maha.taha@mora.se

Lärare åk 3a

Anita Nesset

anita.nesset@mora.se

Lärare åk 3b

Maria Jacobsson

maria.jacobsson@mora.se

Lärare åk 4

Jenny Meijer

jenny.meijer@mora.se

Lärare åk 5a

Marina Nordqvist

marina.eriksson@mora.se

Lärare 5b

Jessica Olsson

jessica.olsson@mora.se

Lärare

Louise Westerlund

louise.westerlund@mora.se

Lärare åk 6

Wilma Johansson

wilma.johansson@mora.se

Trä- och metallslöjd

Rickard Olofsson

rickard.olofsson@mora.se

Textilslöjd

Anne-Marie Fröjdh

anne-marie.frojdh@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Jonas Helghe

jonas.helghe@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Josefin Sandberg

josefin.sandberg@mora.se

Speciallärare

Ann-Louise Axelsson

ann-louise.axelsson@mora.se

Resurslärare

Eva Gynt

eva.gynt@mora.se

Musiklärare

Anna Kallin

anna.kallin@mora.se

Rastaktivitet, Fritids, Resurs

Emil Matsson

emil.matsson@mora.se

Resurs, Fritids

Hyrije Ajeti

hyrije.ajeti@mora.se

Resurs, Fritids

Alva Zakrisson

alva.zakrisson@mora.se

Resurs, Fritids

Wilma Holmberg

wilma.holmberg@mora.se

Senast uppdaterad: 22 juni 2022