Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till personal som jobbar på Noretskolan F-6.

Roll och kontaktuppgifter

Klasslärare f-klass A & Fritids A (Hojen/Draken)

Maria Såsser

maria.sasser@mora.se

Klasslärare f-klass A & Fritids A (Hojen/Draken)

Kristina Bäckehag
kristina.backehag@mora.se

Klasslärare f-klass A & Fritids A (Hojen/Draken)

Christina Neidick

christina.neidick@mora.se

Fritids A (Hojen/Draken)

Karin Froste
karin.froste@mora.se

Fritids A (Hojen/Draken)

Kristina Jönsson
kristina.jonsson@mora.se

Klasslärare f-klass B & Fritids B (Lejon/Viking)

Katarina Skeri

katarina.skeri@mora.se

Klasslärare f-klass B

Maria Frost

maria.frost@mora.se

Fritids B (Lejon/Viking)

Carina Jönsson

carina.jonsson@mora.se

Fritids B (Lejon/Viking)

Therese Kempendahl

therese.kempendahl@mora.se

Klasslärare åk 1
Anna-Mari Westerling
anna-mari.westerling@mora.se

Klasslärare åk 1
Anna Bogg Kröjtz
anna.bogg-krojtz@mora.se

Klasslärare åk 1
Jessica Halén
jessica.halen@mora.se

Klasslärare åk 2

Anna Bruselius

anna.bruselius@mora.se

Klasslärare åk 2
Maria Gatu
maria.gatu@mora.se

Klasslärare åk 2

Johanna Holmgren

johanna.holmgren@mora.se

Klasslärare åk 3

Lena Löfvenborg

lena.lofvenborg@mora.se

Klasslärare åk 3

Lena Nilsson

lena.nilsson@mora.se

Klasslärare åk 3

Åsa Gilljam

asa.gilljam@mora.se

Speciallärare åk 1-3
Annika Hagborg Olsson
annika.hagborg-olsson@mora.se

Klasslärare åk 4
Magnus Johansson
magnus.johansson@mora.se

Klasslärare åk 4
Johanna Sahr Throgen
johanna.sahr-throgen@mora.se

Klasslärare åk 4
Sandra Björklund
sandra.bjorklund@mora.se

Klasslärare åk 5

Jeanette Backlund

jeanette.backlund@mora.se

Klasslärare åk 5

Kirsten V. Agthoven

kirsten.van-agthoven@mora.se

Klasslärare åk 5
Margita Juhlin
margita.juhlin@mora.se

Klasslärare åk 6

Anette Olofsson

anette.olofsson@mora.se

Klasslärare åk 6

Emma Juhlin

emma.juhlin@mora.se

Klasslärare åk 6

Frida Broman

frida.broman@mora.se

Speciallärare åk 4-6

Åsa Bälter

asa.balter@mora.se

Bild

Charin Olsson

charin.ohlsson@mora.se

Hemkunskap

Magnus Sjöström

magnus.sjostrom@mora.se

Idrott

Ricard Olsson

ricard.olsson@mora.se

Musiklärare

Jesper Halberg

jesper.halberg@mora.se

Resurspedagog

Jens Törnberg

jens.tornberg@mora.se

Textilslöjd

Nina Åsenlund

nina.asenlund@mora.se

Trä- och metallslöjd

Paul Hogenmüller

paul.hogenmuller@mora.se

 

Senast uppdaterad: 28 september 2023