Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till personal som jobbar på Noretskolan 7-9.


Roll och kontaktuppfifter

Studiepedagog

Johan Lagerstedt, 073-412 49 57

johan.lagerstedt@mora.se

Speciallärare

Pernilla Bengtsson

pernilla.bengtsson@mora.se

Lärare bild

Christoffer Nilsson

christoffer.nilsson@mora.se

Lärare engelska/svenska

Helene Haga

helene.haga@mora.se

Lärare engelska/so-ämnen

Emilia Kershaw

emilia.kershaw@mora.se

Lärare engelska/franska

Maria Henriksson

maria.henriksson1@mora.se

Lärare hem- och konsumentkunskap

Peter Resar

peter.resar@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Martina Norlin

martina.norlin@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Anders Lindekrantz

anders.lindekrantz@mora.se

Lärare matematik

Annika Eschner

annika.eschner@mora.se

Lärare matematik

Sara Sundholm

sara.sundholm@mora.se

Lärare matematik/no-ämnen

Jonathan Wallin

jonathan.vallin@mora.se

Lärare matematik

Stefan Swén

stefan.swen@mora.se

Lärare tyska/engelska/spanska

Anneli Matttson Kershaw

annelie.mattsson@mora.se

Lärare spanska

Monica Saldias Lüscher de Nilsson

monica.saldias@mora.se

Lärare musik

Nenne Wallin

nenne.wallin@utb.mora.se

Lärare no-ämnen/teknik

Andreas Turesson

andreas.turesson@mora.se

Lärare no-ämnen

Lars-Johan Hansson

lars-johan.hansson@mora.se

Lärare textilslöjd

Linnea Nordby

linnea.nordby@mora.se

Lärare trä- och metallslöjd

Lelle Ihrén

lelle.Ihren@mora.se

Lärare so-ämnen

Ulrika Järvegård

ulrika.jarvegard@mora.se

Lärare so-ämnen

Ingemar jacobsson

ingemar.jacobsson@mora.se

Lärare svenska/so-ämnen

Rickard

Lärare svenska

Elin Öst Eriksson

elin.eriksson3@mora.se

Lärare teknik

Kristoffer Virta

kristoffer.virta@mora.se


Roll och kontaktuppfifter

Studiepedagog

Therese Norling, 072-2220731

therese.norling@mora.se

Speciallärare

Jessica Mattsson Lindgren

jessica.lindgren@mora.se

Lärare bild

Christoffer Nilsson

christoffer.nilsson@mora.se

Lärare engelska/svenska

Helene Haga

helene.haga@mora.se

Lärare engelska/so-ämnen

Emilia Kershaw

emilia.kershaw@mora.se

Lärare engelska/franska

Maria Henriksson

maria.henriksson1@mora.se

Lärare hem- och konsumentkunskap

Peter Resar

peter.resar@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Martina Norlin

martina.norlin@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Anders Lindekrantz

anders.lindekrantz@mora.se

Lärare matematik

Annika Eschner

annika.eschner@mora.se

Lärare matematik

Sara Sundholm

sara.sundholm@mora.se

Lärare matematik/no-ämnen

Jonathan Wallin

jonathan.vallin@mora.se

Lärare matematik

Stefan Swén

stefan.swen@mora.se

Lärare tyska/engelska/spanska

Anneli Matttson Kershaw

annelie.mattsson@mora.se

Lärare spanska

Monica Saldias Lüscher de Nilsson

monica.saldias@mora.se

Lärare musik

Nenne Wallin

nenne.wallin@utb.mora.se

Lärare no-ämnen/teknik

Andreas Turesson

andreas.turesson@mora.se

Lärare no-ämnen

Lars-Johan Hansson

lars-johan.hansson@mora.se

Lärare textilslöjd

Linnea Nordby

linnea.nordby@mora.se

Lärare trä- och metallslöjd

Lelle Ihrén

lelle.Ihren@mora.se

Lärare so-ämnen

Ulrika Järvegård

ulrika.jarvegard@mora.se

Lärare so-ämnen

Ingemar jacobsson

ingemar.jacobsson@mora.se

Lärare svenska/so-ämnen

Rickard

Lärare svenska

Elin Öst Eriksson

elin.eriksson3@mora.se

Lärare teknik

Kristoffer Virta

kristoffer.virta@mora.se


Roll och kontaktuppfifter

Studiepedagog

Mattias Tångring, 072-2266495

mattias.tangring@mora.se

Speciallärare

Frida Zaal

frida.zaal@mora.se

Speciallärare

Aud Aasheim

aud.aasheim@mora.se

Lärare bild

Christoffer Nilsson

christoffer.nilsson@mora.se

Lärare engelska/svenska

Helene Haga

helene.haga@mora.se

Lärare engelska/so-ämnen

Emilia Kershaw

emilia.kershaw@mora.se

Lärare engelska/franska

Maria Henriksson

maria.henriksson1@mora.se

Lärare hem- och konsumentkunskap

Peter Resar

peter.resar@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Martina Norlin

martina.norlin@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Anders Lindekrantz

anders.lindekrantz@mora.se

Lärare matematik

Annika Eschner

annika.eschner@mora.se

Lärare matematik

Sara Sundholm

sara.sundholm@mora.se

Lärare matematik/no-ämnen

Jonathan Wallin

jonathan.vallin@mora.se

Lärare matematik

Stefan Swén

stefan.swen@mora.se

Lärare tyska/engelska/spanska

Anneli Matttson Kershaw

annelie.mattsson@mora.se

Lärare spanska

Monica Saldias Lüscher de Nilsson

monica.saldias@mora.se

Lärare musik

Nenne Wallin

nenne.wallin@utb.mora.se

Lärare no-ämnen/teknik

Andreas Turesson

andreas.turesson@mora.se

Lärare no-ämnen

Lars-Johan Hansson

lars-johan.hansson@mora.se

Lärare textilslöjd

Linnea Nordby

linnea.nordby@mora.se

Lärare trä- och metallslöjd

Lelle Ihrén

lelle.Ihren@mora.se

Lärare so-ämnen

Ulrika Järvegård

ulrika.jarvegard@mora.se

Lärare so-ämnen

Ingemar jacobsson

ingemar.jacobsson@mora.se

Lärare svenska/so-ämnen

Rickard

Lärare svenska

Elin Öst Eriksson

elin.eriksson3@mora.se

Lärare teknik

Kristoffer Virta

kristoffer.virta@mora.se


Roll och kontaktuppfifter

Ansvarslärare 7-9a

Maria Lekander, 073-6821422

maria.lekander@mora.se

Ansvarslärare 7-9a

Madelene Blomqvist

madelene.blomqvist@mora.se

Lärare bild

Christoffer Nilsson

christoffer.nilsson@mora.se

Lärare engelska

Maria Hendriksson

maria.henriksson1@mora.se

Lärare hem- och konsumentkunskap

Peter Resar

peter.resar@mora.se

Lärare idrott och hälsa

Martina Norlin

martina.norlin@mora.se

Lärare matematik

Annika Eschner

annika.eschner@mora.se

Lärare musik

Nenne Wallin

nenne.wallin@utb.mora.se

Lärare no-ämnen

Jonathan Wallin

jonathan.vallin@mora.se

Lärare textilslöjd

Linnea Nordby

linnea.nordby@mora.se

Lärare trä- och metallslöjd

Lennart Ihrén

lelle.Ihren@mora.se

Lärare so-ämnen

Ingemar Jacobsson

ingemar.jacobsson@mora.se

Lärare svenska

Elin Öst Eriksson

elin.eriksson3@mora.se

Senast uppdaterad: 21 juni 2022