Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till personal som jobbar på Noretskolan 7-9.

Personal på årskurs 7 Noretskolan.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Studiepedagog

Therese Norling

0250-26675

therese.norling@mora.se

Lärare matematik/no

Elin Ancons

-

elin.ancons@mora.se

Lärare textilslöjd

Birgitta Berntsson


birgitta.berntsson@mora.se

Lärare matematik

Annika Eschner


annika.eschner@mora.se

Speciallärare/lärare moderna språk engelska

Birgit Estenberg


birgit.estenberg@mora.se

Lärare engelska

Helene Haga


helene.haga@mora.se

Lärare teknik

Lars-Johan Hansson


lars-johan.hansson@mora.se

Lärare moderna språk franska

Maria Henriksson


Maria.Henriksson1@mora.se

Lärare trä-metall slöjd

Lennart Ihrén


lelle.Ihren@mora.se

Lärare so

Ingemar Jacobsson


ingemar.jacobsson@mora.se

Lärare so

Ulrika Järvegård


Ulrika.Jarvegard@mora.se

Lärare svenska/moderna språk tyska

Josefin Larsson


josefin.larsson@mora.se

Lärare idrott & hälsa

Anders Lindekrantz


anders.lindkrantz@mora.se

Lärare engelska

Anneli Matttson Kershaw


annelie.mattsson@mora.se

Speciallärare/lärare moderna språk engelska

Jessica Mattsson Lindgren


jessica.lindgren@mora.se

Lärare bild

Christoffer Nilsson


christoffer.nilsson@mora.se

Lärare hemkunskap

Peter Resar


peter.resar@mora.se

Lärare moderna språk spanska

Monica Saldias Lüscher de Nilsson


monica.saldias@mora.se

Lärare idrott & hälsa

Magnus Sjöström


magnus.sjostrom@mora.se

Lärare matematik

Sara Sundholm


sara.sundholm@mora.se

Lärare musik

Fredrik Uhlmann


fredrik.uhlmann@mora.se

Lärare sv

Elin Öst Eriksson


elin.eriksson3@mora.se

Personal på årskurs 8 Noretskolan.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Studiepedagog

Mattias Tångring

0250-26673

072-226 64 95

mattias.tangring@mora.se

Lärare matematik

Pernilla Bengtsson


pernilla.bengtsson@mora.se

Lärare i textilslöjd

Birgitta Berntsson


birgitta.berntsson@mora.se

Speciallärare/lärare moderna språk engelska

Birgit Estenberg


birgit.estenberg@mora.se

Lärare engelska

Helene Haga


helene.haga@mora.se

Lärare moderna språk franska

Maria Henriksson


Maria.Henrikssson1@mora.se

Lärare trä-metall slöjd

Lennart Ihrén


lelle.Ihren@mora.se

Lärare so

Ingemar Jacobsson


ingemar.jacobsson@mora.se

Lärare so

Ulrika Järvegård


Ulrika.Jarvegard@mora.se

Lärare moderna språk tyska

Josefin Larsson


josefin.larsson@mora.se

Lärare idrott & hälsa

Anders Lindekrantz


anders.lindkrantz@mora.se

Lärare engelska/moderna språk spanska

Anneli Mattsson Kershaw


annelie.mattsson@mora.se

Speciallärare/lärare moderna språk engelska

Jessica Mattsson Lindgren


jessica.lindgren@mora.se

Lärare bild

Christoffer Nilsson


christoffer.nilsson@mora.se

Lärare idrott & hälsa

Martina Norlin


martina.norlin@mora.se

Lärare hemkuskap

Peter Resar


peter.resar@mora.se

Lärare moderna språk spanska

Monica Saldias Lüscher de Nilsson


monica.saldias@mora.se

Lärare svenska

Magnus Strömberg


magnus.stromberg@mora.se

Lärare matematik

Sara Sundholm


sara.sundholm@mora.se

Lärare musik

Fredrik Uhlmann


fredrik.uhlmann@mora.se

Lärare matemaik/no

Jonathan Vallin


jonathan.vallin@mora.se

Lärare teknik

Kristoffer Virta


kristoffer.virta@mora.se

Lärare sv

Elin Öst Eriksson


elin.eriksson3@mora.se

Personal på årskurs 9 Noretskolan.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Studiepedagog

Johan Lagerstedt

0250-26753

073-412 49 57

johan.lagerstedt@mora.se

Lärare matematik

Pernilla Bengtsson


pernilla.bengtsson@mora.se

Lärare i textilslöjd

Birgitta Berntsson


birgitta.berntsson@mora.se

Speciallärare/lärare moderna språk engelska

Birgit Estenberg


birgit.estenberg@mora.se

Lärare engelska

Helene Haga


helene.haga@mora.se

Lärare No-ämnen

Lars-Johan Hansson


lars-johan.hansson@mora.se

Lärare moderna språk franska

Maria Henriksson


Maria.Henriksson1@mora.se

Lärare trä-metall slöjd

Lennart Ihrén


lelle.Ihren@mora.se

Lärare moderna språk tyska

Josefin Larsson


josefin.larsson@mora.se

Lärare so/svenska

Ingrid Leander


ingrid.leander@mora.se

Lärare idrott & hälsa

Anders Lindekrantz


anders.lindekrantz@mora.se

Lärare engelska

Anneli Mattsson Kershaw


annelie.mattsson@mora.se

Speciallärare/lärare moderna språk engelska

Jessica Mattsson Lindgren


jessica.lindgren@mora.se

Lärare bild

Christoffer Nilsson


christoffer.nilsson@mora.se

Lärare idrott & hälsa

Martina Norlin


martina.norlin@mora.se

Lärare hemkunskap

Peter Resar


peter.resar@mora.se

Lärare moderna språk spanska

Monica Saldias Lüscher de Nilsson


monica.saldias@mora.se

Lärare so/svenska

Magnus Strömberg


magnus.stromberg@mora.se

Lärare matematik

Sara Sundholm


sara.sundholm@mora.se

Lärare musik

Fredrik Uhlmann


fredrik.uhlmann@mora.se

Lärare ma/teknik

Kristoffer Virta


kristoffer.virta@mora.se

Personal på årskurs 7-9A Noretskolan.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Ansvarslärare

Maria Lekander

073-4124930

maria.lekander@mora.se

Ansvarslärare

Jens Halvarsson

072-2386021

jens.halvarsson@mora.se

Speciallärare/lärare matematik

Silvia Magaña Medina

073-4124931

silvia.maganamedina@mora.se

Lärare matematik/No

Elin Ancons


elin.ancons@mora.se

Lärare engelska

Maria Hendriksson


maria.henriksson1@mora.se

Lärare teknik

Krisoffer Virta


kristoffer.virta@mora.se

Lärare trä-metall slöjd

Lennart Ihrén


lelle.Ihren@mora.se

Lärare So-ämnen

Ingemar Jacobsson


ingemar.jacobsson@mora.se

Lärare svenska

Jessica Mattsson Lindgren


jessica.lindgren@mora.se

Lärare idrott & hälsa

Martina Norlin


martina.norlin@mora.se

Lärare hemkunskap

Peter Resar


peter.resar@mora.se

Lärare moderna språk spanska

Monica Saldias Lüscher de Nilsson


monica.saldias@mora.se

Lärare musik

Fredrik Uhlmann


fredrik.uhlmann@mora.se

Lärare textilslöjd

Birgitta Berntsson


birgitta.berntsson@mora.se

Lärare

Aud Aasheim


aud.aasheim@mora.se

Pedagogisk assistent

Linda Westlin


linda.westlin@mora.se

Senast uppdaterad: 17 oktober 2021