Veckobrev v 34

Första skolveckan, och så härligt att få träffa våra elever igen.

Nya scheman finns inklistrade i boken så ni kan se hur dagarna ser ut.

Vi badar varje fredag och behåller gärna badkläderna kvar på skolan.

Torsdag 24 augusti var Kulturskolan på besök hos oss vilket var uppskattat av eleverna. De hade en konsert för oss och berättade om instrumenten. Alla elever är inbjudna till Kulturskolans instrumentprovarkväll nu på måndag 28 augusti kl.17-19 (se separat papper). Där får barnen prova olika instrument och vårdnadshavare kan anmäla sina barn till deras olika aktiviteter. Det går även att anmäla sig utan att komma på måndag, genom deras hemsida www.morakommun.se/miranda Länk till annan webbplats. eller via direktlänk https://open24.ist-asp.com/mora/musik/Musik/Start Länk till annan webbplats..

Vi vill att alla elever har inneskor i skolan.

Ha en trevlig helg.

Senast uppdaterad: 25 augusti 2023