Terminens sista veckobrev

Idag är sista skoldagen för terminen och imorgon väntar sommarlovet!
Den här veckan har gått så fort och vi har tränat massor inför skolavslutningen och det ska bli så roligt att ni kommer och tittar på våra fantastiska elever ikväll. Vi har skickat med eleverna ett program för kvällen och strukit över med orange när vi är uppe på scenen.
Våra fjärilar fick flyga ut i tisdags tillsammans med särskolans andra fjärilar och de såg minst sagt lyckliga ut att få komma ut i friheten. Sen har vi hunnit med bowling som uppskattades av våra elever, vi har också fikat och ätit glass på kaffestugan under veckan. En riktigt härlig skolavslutningsvecka har vi haft.

Vi önskar er ett härligt sommarlov med bad, glass och allt som hör sommarlovet till.
Önskar Malin, Anna, Elin & Jonna

PS: Vi har skickat med eleverna burkar med murgröna hem och dem behöver ni inte öppna o vattna, det är ett slutet kretslopp som sköter sig själv. De behöver bara stå ljust.

Senast uppdaterad: 9 juni 2022