Info v 13

Hej!

Tyvärr har flera elever varit sjuka i omgångar den här veckan, men de som var i skolan igår fick en fantastisk dag i skidspåret och i Hemus! Solen strålade, skidspåren var helt nydragna och eleverna på Barn- och fritidsprogrammet hade många roliga aktiviteter för våra elever runt stadion.

På torsdag eftermiddag får vi besök i klassen. Kommunen samarbetar med polisen som åker runt i skolor och berättar om sitt arbete, och nu är det vår tur. De kommer att berätta om sitt arbete och eleverna får chansen att ställa frågor.

 

Veckodag

Aktivitet

Måndag

Idrott inne. Ta med ombyte och duschsaker

Tisdag

Idrott ute. Ej ombyte.

Onsdag


Torsdag

Idrott inne. Ta med ombyte och duschsaker

Klassrumsbesök av polisen

Fredag


 


Förvarning

Torsdag 6 april: eleverna slutar kl 13 (Skärtorsdag)

 

Trevlig helg!!!

/Karin, Lena, Anders S, Anders F, Maria

Senast uppdaterad: 24 mars 2023